Centrum komplexní medicíny Brno

Aktuality

 

 

Vážení pacienti ,

 

ve dnech 24-26.2.  neordinujeme.

V akutních případech zastupuje  MUDr. Zdubová   ,Křídlovická 19b, Brno . tel:  543213839

Nutné telefonické objednání

 

středa 13-16 hod

čtvrtek   8-11 hod

pátek 8-10hod

 

 

v případě potřeby  akutních obtíží -telefonické konzultace  volejte  8-9 hod ,   ve  středu  12-13 hod.

V ostatních případech volejte    9-12 hodin,  ve středu   13-15 hodin, V pozdějčích hodinách  je v provozu  návštěvní služba imobilních paceitnů.

Bez   předchozí konzulace s lékařem  nechodte   bez objednání  do ordinace ani do žádného   zdravotníckého zařízení.V případě  náhle vzniklé  dušnosti volejte  na linku 155.

 


Stanovisko  k očkování  proti coronaviru SaRS COV 2:

Na doporučení  Prof. MUDr  Bartůnkové , přednostky ústavu imunologie   2LF UK a FN Motol PRaha  nedoporučuji  očkování   :

-osobám .které prokazatelně onemocnění prodělaly  v posledních 12 měsících

- osobám, které jsou ve vysokém  riziku infekce  před očkováním  provest  testy, pokud vyjdou pozitivní   12 měsíců neočkovat

- osobám, které měly v minulosti alergické reakce  na vakcíny, léky   či potravinové alergie

- osobám , které   trpí autoimunitními  nemocemi

- osobám, teré  trpí neurologickými chorobami   typu  demyelizinačních onemocnění, pares nervových pletené v anamnese

- děti a mladiství - infekce probíhá  velmi mírně   a o vedeljších účincích  a nálsedcích očkování  nemáme dostatek informací

- zvýšená opatrnost  u paceintů poplastických operacích

Popsané nežádoucí a vedlejší učínky   vakcíny   covid 19 :

Paresy lícnío nervu : https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/trinacti-izraelcum-po-ockovani-ochrnul-oblicej-40348008, 13 Israelis suffer facial paralysis after coronavirus vaccine - report - The Jerusalem Post (jpost.com)

Otoky výplní plastických operací - vakcína Moderna

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/trinacti-izraelcum-po-ockovani-ochrnul-oblicej-40348008

13 Israelis suffer facial paralysis after coronavirus vaccine - report - The Jerusalem Post (jpost.com)


Vzhledem k současné nepřehledné situaci ohledně   hrozící nákazy  COVID19 , vám nabízíme z našeho  pohledu relevantní   články  a   mediální výstupy , iniciativy.


Doc. MUDr. Jiří Beran.Restrikce a osočování těch, kteří se nenechají imunizovat, nejsou správnou cestou

https://www.youtube.com/watch?v=9e1GOCPXlRM

Ivermektin - prevence i léčba , lék je bezpečný, do současné doby je využíván v jiných indikacích, v současné době   není  v ČR registrovaný. Nově  schválená registrace na 6  měsíců na Slovensku

https://www.youtube.com/watch?v=sbKRdQ8vbjI


Zajímavá iniciativa -evoluční záměr proměny ČR

www.kulatýstul.cz


Obnovení přirozeného řádu

www.hnuticesta.cz


Rozhovor vakcinologaa epidemiologa  prof J. Berana- nesmyslná opatření

https://www.kupredudominulosti.cz/beran-jiri-1d-soucasna-silena-izolace-lide-zavreni-v-bytech-to-vse-ma-vliv-na-imunitu

https://www.kupredudominulosti.cz/beran-jiri-2d-protiepidemicke-plany-delaji-naivni-lide-kteri-nejsou-lekari-nechapou-principy-si


Článek o netransparentnosti smluv na hromadný nákup vakcín

https://www.hnuticesta.cz/2021/01/14/transparentnost-v-evropskem-stylu-ani-evropsti-poslanci-netusi-co-je-hlavnim-obsahem-smluv-na-hromadny-nakup-vakcin/?fbclid=IwAR1z95-C6wrzziAgD8ML6p7KNAzslRVvbUi2RTrYc4G3qvckRVw_RxjOCF0

 

Článek neziskové oraniazce  R- Kennedyho  j.r.    s odkazemi na provedené studie : Zvýšené  riziko  horšího průbehu  onemocnění COVID19 u paceintů, kteří byli očkování na chřipku   od roku 2018

https://childrenshealthdefense.org/defender/can-flu-vaccine-increase-covid-risk/?utm_source=twitter&utm_medium=defender


Stateční slovenští lékárníci - Stanovisku   k očkovacím látkám proti covid 19

https://lzz.sk/

 

Prof. Jiří  Beran, vakcinolog

https://www.denik.cz/z_domova/epidemiolog-jiri-beran-rozhovor-20201218.html

 

Ćlánky Václa va Klause   - téma  ztráta svobody, manipulace  obyvatekstva

https://www.klaus.cz/clanky/4669

 

Slyšení  D. Landy v poslanecké sněmovně

https://www.youtube.com/watch?v=RdaoQQnx6pQ&feature=share&fbclid=IwAR2D-MvZzejheIhHsxxJTidXEs1MIRkugIGzdZFOcmjzAA89wZ6xODI__10

 

Rozhovor  Vojtěcha Thona

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/221411058270106

 

Rozhovor  s vakcinologem MUDr Jiřím Beranem

Vakcinolog: Pro velkou část lidí jsou roušky zbytečné, jen je neumíme označit - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

 

Názor vakcinologa dr Marka Petráše- člena  expertní pracovní skupiny  pro hodnocení  covidových vakcín :
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ockovat-se-asi-necham-ale-ted-bych-jeste-vahal-priznal-expert-na-vakciny-130471

Mé osobní názory praktického  a celostního lékaře v první linii na současnou situaci můžete  naleznout  v rozhovoru pro českou televizi.

Jsou aktuální ke dni 25.9.2020  , kdy byl tento živý rozhovor  odvysílán..( 3 vstupy v pořadu)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/3202

 

Otevřený dopis plus petice lékařů vládě, parlamentu a mediím:

https://www.petice.com/oteveny_dopis_leka_vlad_parlamentu_a_mediim

 

Svět se dal do pohybu – otevřený dopis belgických lékařů a zdravotníků

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=37880

 

Covid a synergie zhoubných idejí  . Václav Klaus st, Jiří weigl MF dnes 7.10. 2020

https://www.klaus.cz/clanky/4618

 

Názor   virololožky  MUDr. Hany Zelené

Jak se protestovat k pandemii

2. října 2020

„Představme si, že bychom chtěli vytvořit pandemii rhinovirů, což jsou viry běžné rýmy. V současné době se z virů způsobujících infekce dýchacích cest vyšetřuje prakticky jen SARS-CoV-2. V naší specializované laboratoři tvoří z celkového počtu vyšetření v roce 2020 97 % SARS-CoV-2, pouhá 3 % jde na vrub ostatním dvanácti respiračním virům. Naprostá většina z těch tří procent byla provedena v prvních třech měsících roku. Od té doby všechno převálcoval nový koronavirus.

Od začátku roku 2020 se zde vyšetřilo 100 000 vzorků na SARS-CoV-2. Z nich bylo 6,4 % pozitivních. Za stejnou dobu se ve stejné laboratoři vyšetřilo 60 vzorků na rhinoviry. Z nich bylo pozitivních 6, včetně vzorku zemřelého měsíčního kojence. Rýma je banální nemoc, běžná viróza. Rhinoviry nikoho nezajímají, téměř se nevyšetřují.

Kdybychom místo 60 vzorků na rhinoviry (6 pozitivních, 1 mrtvý) vyšetřili 100 000 vzorků, v celé republice milión (bylo by to při stejném poměru 100 000 pozitivních a 16 000 mrtvých) a na celém světě miliardu (100 miliónů pozitivních a 16 miliónů mrtvých), už by to byla pěkná pandemie. Rhinovirus sice většinou dělá jenom rýmu, ale může být také nebezpečný. U malých dětí a starých lidí je vůbec nejčastějším původcem zápalů plic. Až 9,6 % hospitalizovaných seniorů s rhinovirem zemře právě na zápal plic.

Podobné by to bylo i s jinými viry, protože čím víc vzorků vyšetříme, tím víc případů odhalíme.

PCR pozitivita znamená jen to, že je ve vyšetřeném vzorku přítomna část virové RNA. Nikoliv celý virus. Nic to neříká o tom, zda je dotyčný infekční. Člověk nakažený SARS-CoV-2 je infekční maximálně týden. PCR, jako pomocná metoda, vykazuje pozitivitu běžně týdny i měsíce. Jde o klinicky falešně pozitivní výsledky. Vyšetření PCR je bez klinického kontextu bezcenné.

Za této situace nelze reálně hodnotit význam a rozsah infekcí způsobených SARS-CoV-2. Žádné jiné infekční onemocnění dosud nikdy nebylo v tak masivním rozsahu, bez kontextu klinického stavu, testováno. Nemáme žádné srovnání s jinými infekcemi, a proto nedokážeme současná čísla kvalifikovaně interpretovat. Nevíme co je moc, co je málo, co je normální, co nenormální. Pozitivní výsledek jediného testu je automaticky prohlášen za diagnózu. Aniž by dotyčného vyšetřil lékař.

S komunitním šířením viru bude mezi pozitivně testovanými přibývat osob s náhodně zachycenou zbytkovou RNA po dříve prodělané infekci. Počet „případů“ bude dlouho narůstat a „epidemie“ se bude uměle a naprosto zbytečně prodlužovat. Stejná situace bude u pacientů v nemocnicích. Počet hospitalizovaných i zemřelých s pozitivním PCR testem na SARS-CoV-2 dál poroste. To bude využito jako argument pro další testování a další represivní opatření.

Diagnostiku infekčních nemocí je nutné neodkladně vrátit do ruku kvalifikovaných lékařů, kteří budou pomocná vyšetření indikovat a jejich výsledky interpretovat na základě pacientových příznaků a výsledků ostatních laboratorních vyšetření. Je nejvyšší čas přestat mrhat drahými PCR testy v neindikovaných případech a přestat počítat „pozitivní případy“ bez klinického kontextu. Je nejvyšší čas protestovat proti testování bezpříznakových jedinců. V opačném případě nebude v budoucnu problém si vybrat jakýkoliv jiný virus a stejným způsobem začít hon na pozitivní, testovat zdravé, lehce nemocné, těžce nemocné i umírající. Ve všech skupinách budou pozitivní a pandemie s milióny mrtvých je tu zpět.“


MUDr. Hana Zelená, Ph.D.

vedoucí lékařka virologické oddělení v Ostravě